logo

Зміни свої думки - зміниш свою долю!

Повернутися до стрічки новин

Схематерапія хронічної тривоги, ОКР і ПТСР

Опубліковано 08-09-2021

Ефективність схематерапії для пацієнтів з тривожними розладами, ОКР або ПТСР.

Систематичний огляд та програма досліджень, 23 липня 2021 року

Цілі

Ми розглянули докази ефективності схематерапії при тривожних розладах, обсесивно-компульсивному розладі (ОКР) та посттравматичному стресовому розладі (ПТСР).

Висновки

Схематерапія - це перспективний метод лікування тривоги, ОКР та ПТСР. Тим не менш, існує системна проблема якості досліджень, незважаючи на зростання клінічного інтересу та застосування. Тому ми завершили програмою досліджень, де представлені рекомендації для майбутніх досліджень, які матимуть вирішальне значення для створення надійної доказової бази для схематерапії при хронічній тривожності, ОКР та ПТСР.

Для практичного застосування

  • Систематичний огляд ефективності схематерапії тривожних розладів, ОКР та ПТСР.
  • Попередні, але обмежені докази того, що схематерапія призводить до сприятливих ефектів при симптомах, характерних для розладів.
  • Попередні, але обмежені докази того, що схематерапія призводить до сприятливих ефектів у ранніх дезадаптивних схемах при тривозі, ОКР та ПТСР.
  • Необхідні додаткові дослідження більш високої методологічної якості, щоб надати більш переконливу емпіричну підтримку використанню схематерапії для тривоги, ОКР та ПТСР.

https://bpspsychub.onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/bjc.12324

Повернутися до стрічки новин