logo

Зміни свої думки - зміниш свою долю!

Повернутися до стрічки новин

Психотерапія ГТР у дорослих

Опубліковано 28-10-2023

Психотерапія генералізованого тривожного розладу у дорослих

Систематичний огляд і мережевий мета-аналіз рандомізованих клінічних випробувань, 18 жовтня 2023 р

Важливість: Генералізований тривожний розлад (ГТР) є одним із найпоширеніших психічних розладів у дорослих. Психотерапія є одним із найбільш рекомендованих методів лікування ГТР, але необхідно з’ясувати, що слід розглядати як лікування першої лінії.

Запитання: Які методи психотерапії пов’язані з найбільш ефективними та прийнятними результатами для дорослих із генералізованим тривожним розладом?

Висновки: У цьому систематичному огляді та мережевому мета-аналізі 66 досліджень, які охоплювали 5597 учасників, когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), КПТ третьої хвилі та релаксаційна терапія перевершили звичайне лікування за показниками ефективності; після видалення досліджень із високим ризиком упередженості лише КПТ та КПТ третьої хвилі залишалися кращими за звичайне лікування, і лише КПТ було пов’язано з довгостроковою ефективністю. Звичайне лікування не було ефективніше жодної психотерапії з точки зору прийнятності лікування.

Значення: Враховуючи компроміс між ефективністю та прийнятністю, ефективністю в довгостроковій перспективі та певністю рівня доказів, КПТ слід вважати вибором першої лінії для лікування генералізованого тривожного розладу.

https://jamanetwork.com/journals/jamapsychiatry/fullarticle/2810866

Повернутися до стрічки новин