КПТ тривоги у літніх людей
Когнітивно-поведінкова терапія та підходи третьої хвилі для лікування тривоги та пов’язаних з нею розладів у літніх людей. Систематичний огляд, Кокранівська база даних System Rev, 8 липня 2024
Передумова Когнітивно-поведінкова терапія (КПТ) є найбільш дослідженою психологічною терапією тривожних розладів у дорослих, яка, як відомо, є ефективною для цієї популяції. Однак залишається незрозумілим, чи стосуються ці результати людей похилого віку, оскільки більшість досліджень включає учасників віком від 18 до 55 років. Цей систематичний огляд має на меті забезпечити вичерпний та сучасний синтез наявних доказів щодо КПТ та підходів третьої хвилі для людей похилого віку з тривогою та пов’язаними з нею розладами.
Цілі Оцінити вплив когнітивно-поведінкової терапії (КТ, БТ, КПТ та втручання третьої хвилі КПТ) на тяжкість симптомів тривоги порівняно з мінімальним лікуванням (без забезпечення терапії) тривоги та пов’язаних з нею розладів у літніх людей віком 55 років і старше.
Оцінити вплив КПТ та пов’язаних з нею терапій на тяжкість симптомів тривоги порівняно з іншими психологічними методами лікування тривоги та пов’язаних з нею розладів у літніх людей віком 55 років і старше.
Висновки авторів КПТ може бути більш ефективним, ніж мінімальне лікування, у зменшенні тривоги та симптомів занепокоєння та депресії після лікування у літніх людей з тривожними розладами. Докази є менш певними у довгостроковій перспективі та для інших результатів, включаючи клінічне одужання/покращення. Немає достатньо доказів, щоб визначити, чи є КПТ більш ефективним, ніж альтернативні психологічні методи лікування тривоги у літніх людей.
https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD007674.pub3/full