logo

Зміни свої думки - зміниш свою долю!

Повернутися до стрічки новин

КПТ при шизофрeнії

Опубліковано 20-12-2018

Когнітивно-поведінкова терапія плюс стандартна допомога в порівнянні зі стандартної допомогою плюс інші психосоціальні методи лікування для людей з шизофренією

Кокранівський систематичний огляд, 15 листопада 2018 р.

Практичні висновки:

  1. Для людей з шизофренією

Використання когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) було пов'язане з деяким зменшенням симптомів психозу, особливо позитивних симптомів шизофренії. Проте, існує значна мінливість результатів різних досліджень та розміри ефектів, як правило, досить скромні. Тому в даний час неможливо стверджувати наявність будь-якої істотної переваги КПТ щодо інших психологічних методів лікування шизофренії.

  1. Для клініцистів

В даний час КПТ для людей з шизофренією є дефіцитним товаром, який часто забезпечується висококваліфікованими та досвідченими лікарями. Ці дані не переконують стосовно чіткої переваги порівняно з іншими, а часом і менш складними - терапіями для людей з шизофренією. Є певні ознаки того, що КПТ може допомогти з позитивними симптомами шизофренії, і існують змішані та суперечливі докази позитвного впливу КПТ на вторинну тривогу та депресію при психозі.

  1. Для політиків

Когнітивна-поведінкова терапія може бути корисним доповненням до традиційного лікування людей з шизофренією. Характер рандомізованих контрольованих досліджень КПТ, включених до цього огляду, та їх малий розмір вибірки вимагає обережності, доки не будуть доступні дані з більш великих, більш методологічно узгоджених рандомізованих контрольованих досліджень для доповнення цих даних.

https://www.cochranelibrary.com/cdsr/doi/10.1002/14651858.CD008712.pub3/full

Повернутися до стрічки новин