logo

Зміни свої думки - зміниш свою долю!

Повернутися до стрічки новин

Эфективність психотерапії онлайн

Опубліковано 13-05-2020

Ефективність синхронних телепсихологічних втручань для людей з тривогою, депресією, посттравматичним стресовим розладом і розладом адаптації: швидка оцінка доказів, 2019 р.

Актуальність і цілі: Телепсихологія (використання онлайн-інструментів телемедицини в практиці психотерапії) є перспективним способом надання психотерапії, який може розширити доступ до послуг психологів, психотерапевтів, а також зменшити бар'єри для доступності психотерапії. Метою цього дослідження була оцінка доказів синхронних телепсихологічних втручань для 4 поширених станів психічного здоров'я (депресія, тривога, посттравматичний стресовий розлад і розлад адаптації).

Метод: Рандомізовані контрольовані дослідження, опубліковані в період між 2005 і 2016 роками, в яких вивчалася синхронна телепсихологія (а саме, консультування по телефону, консультування за допомогою відеозв'язку або за допомогою текстових повідомлень через Інтернет), були виявлені шляхом пошуку літератури. Зі знайдених 2266 досліджень 24 були включені в даний огляд. У десяти дослідженнях вивчалася ефективність втручань за допомогою телефону, в 11 - ефективність втручань за допомогою відеотелеконференціі (VTC), в 2 - текстові втручання, що доставляються через Інтернет, і в 2 були розглянуті різні методи телепсихології.

Результати і висновок: Було достатньо доказів на підтримку ефективності втручань за допомогою відеотелеконференції (VTC) і консультування по телефону щодо зазначених станів психічного здоров'я. Докази для синхронних текстових втручань через Інтернет було оцінено як «невідомо». Надані по телефону і VTC психологічні втручання забезпечують такий режим терапії, який потенційно може подолати бар'єри і розширити доступ до психологічних втручань.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29809025

Повернутися до стрічки новин