logo

Зміни свої думки - зміниш свою долю!

Повернутися до стрічки новин

КПТ покращує імунітет

Опубліковано 15-06-2020

Когнітивно-поведінкова терапія асоціюється з покращенням імунітету

Психосоціальні втручання, зокрема когнітивно-поведінкова терапія (КПТ), пов'язані з посиленням функції імунної системи, свідчать нові дослідження.

Результати систематичного огляду та метааналізу, що включали 56 рандомізованих контрольованих досліджень та понад 4000 учасників, показали, що з часом психосоціальні втручання демонструють збільшення корисної функції імунної системи, одночасно знижуючи шкідливу функцію імунної системи порівняно з умовами контролю.

"Ці асоціації були найбільш надійними для когнітивно-поведінкової терапії та багаторазових або комбінованих втручань, а також для досліджень, в яких оцінювали прозапальні цитокіни або маркери, які є ключовими показниками запалення в організмі", - розповів дослідник медичних наук Джордж М. Славич, доктор філософії, Medscape Medical News.

"Аналіз допомагає вирішити питання про те, які види психосоціальних втручань найбільш послідовно пов'язані зі змінами функції імунної системи, за яких умов і для кого. Ці знання, в свою чергу, можуть бути використані для інформування науково-дослідних зусиль та державної політики, спрямованої на використання психосоціальних втручаннь для поліпшення результатів імунного здоров’я " - додав Славич, директор лабораторії оцінки стресу та досліджень, Каліфорнійський університет, Лос-Анджелес.

Дослідження було опубліковане в Інтернеті 3 червня в JAMA Psychiatry.

https://www.medscape.com/viewarticle/932176

Повернутися до стрічки новин