logo

Зміни свої думки - зміниш свою долю!

Інтернет-психотерапія


Стрімкий розвиток інформаційних технологій, значне поширення мережі Інтернет та постійне зростання числа користувачів Інтернету обумовлює необхідність використовувати досягнення науково-технічного прогресу для розширення можливостей надання медичної, психологічної та психотерапевтичної допомоги.
Інтернет-психотерапія, як різновид телеконсультування, завойовує все більшу і більшу популярність у світі, викликає непідробний інтерес у фахівців в області психічного здоров'я, телемедицини та електронної охорони здоров'я.

Безумовно, найбільш оптимальний варіант надання психотерапевтичної допомоги - це очна консультація, але:
По-перше, не кожен погодитися відразу відправлятися на прийом до психіатра, психотерапевта. Деякі хотіли б спочатку заочно порадитися, а вже потім, якщо буде потрібно звертатися за допомогою безпосередньо.
По-друге, когось приваблює можливість пройти якісне анонімне психодіагностичне обстеження і отримати анонімну консультацію.
По-третє, частина людей вважають за краще отримувати послуги за розумними цінами, не виходячи з дому. Сучасні платіжні системи дозволяють так само просто і швидко, не виходячи з дому (або зі свого офісу), оплатити послуги через Інтернет і тим самим отримати кваліфіковану допомогу без будь-якої затримки.
По-четверте, багато людей не мають змоги отримати кваліфіковану допомогу психотерапевта, оскільки там, де вони проживають, таких фахівців просто немає.
І, нарешті, наші співвітчизники, які волею долі опинилися закордоном, зможуть отримати психотерапевтичну допомогу українською або російською мовою.

Серед усіх видів психотерапії саме формат когнітивно-поведінкової психотерапії найбільшою мірою підходить для здійснення психотерапевтичної допомоги через Інтернет, де мережа Інтернет виступає як засіб комунікації (найчастіше для цього використовується аудіо-, відео-зв'язок, електронна пошта, ICQ, спеціалізовані форуми і чати і ін.).
В даний час вже накопичено достатню кількість наукових даних про ефективність когнітивно-поведінкової Інтернет-психотерапії. Зокрема, тут можна ознайомитися з систематичним оглядом, складеному за результатами вивчення даних більше 1 тисячі наукових досліджень. За висновками вчених, є переконливі докази ефективності когнітивно-поведінкової Інтернет-психотерапії в усуненні симптомів депресивних, тривожних (в тому числі важких форм) розладів, таких розладів як соціальна фобія, панічний розлад, депресія, розладів харчової поведінки (булімія, анорексія, переїдання) , синдром роздратованого кишечника, хронічні болі, ігрова залежність і ряд інших.


Слід зазначити, що, за даними наукових досліджень, когнітивно-поведінкова Інтернет-психотерапія, здійснювана онлайн, в режимі відео-зв'язку (Skype, Zoom та ін.), за ефективності не поступається когнітивно-поведінкової психотерапії, здійснюваної в звичайному очному форматі.


Безумовно, крім цілого ряду переваг (і, перш за все, це безпрецедентна анонімність при наданні психотерапевтичної допомоги) у Інтернет-психотерапії є і свої обмеження. Тому перед тим, як буде укладено терапевтичний контракт, фахівцю необхідно прийняти рішення про можливість проведення інтернет-психотерапії у того, хто звернувся за допомогою. Для прийняття рішення фахівцю необхідно отримати максимум інформації про пацієнта.

Для отримання допомоги в форматі Інтернет-психотерапії просто напишіть мені листа на адресу dr.karavaev@gmail.com